Litecoin Nasıl Satın Alınır?

Litecoin ve bitcoin arasındaki farklara ilişkin açıklamamızı okuduktan sonra, bitcoin’in daha çevik kardeşlerinden bazılarını satın almak ilginizi çekebilir.

(*Lütfen asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın – kripto para birimleri değişkendir ve fiyat düşebileceği gibi yükselebilir. Litecoin’in fiyat ve hacim verilerini buradan takip edebilirsiniz.)

Litecoin satın almadan önce, depolamak için bir yere ihtiyacınız olacak.

Bu kripto para biriminin orijinal cüzdanı, masaüstünüze (ücretsiz olarak) yükleyebileceğiniz LitecoinCore’dur . Ancak bu, tüm litecoin blok zincirini indirir, bu nedenle yeterli depolama alanınız (ve sabrınız) olduğundan emin olmanız gerekir.

Electrum-LTC

Masaüstü için de daha hafif (SPV veya Daha Basit Ödeme Doğrulaması) sürümüdür. Ve bazı masaüstü cüzdanlar ( Jaxx ve Exodus gibi ) çoklu jeton özelliğine sahiptir, bu da bitcoin ve litecoin’inizi aynı yerde tutabileceğiniz anlamına gelir.

Loafwallet

Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee tarafından geliştirilen bir mobil litecoin depolama çözümüdür.

Donanım versiyonunu tercih edenler için Trezor ve LedgerNano , Litecoin de dahil olmak üzere bir avuç kripto para birimini destekliyor.

Ayrıca Liteaddress gibi litecoin için kağıt cüzdanlar bile var.

Ethereum mubitcoin mi?

Litecoin satın almak, bitcoin satın almaya benzer – bugün çoğu büyük borsa, bir banka havalesi veya bir kredi veya banka kartı ödemesi karşılığında her ikisinde de işlem yapıyor. Eğer litecoin satın alabilirsiniz hangi para birimlerinin listesi geçen yıl önemli ölçüde büyüdü.

Bitfinex

Bitstamp , Poloniex ve Coinbase daha çok sıvı litecoin değişim bazılarıdır.

Bununla birlikte, çoğu litecoin satın alımı bitcoin ile yapılır . Bir BTC / LTC işleminin üstesinden gelebilecek daha likit borsalardan bazıları Shapeshift , Poloniex , Bitfinex ve Bitstamp’tır.

Yorum (Yok)

Yorum yaz