Huobi’de Kripto Ticareti Nasıl Yapılır?

2013 yılında kurulan Huobi, pazardaki diğer tüm büyük borsalardan daha fazla evrim geçirmiş, Singapur merkezli küresel bir kripto para borsasıdır.

Mandarin’de “para birimi” anlamına gelen Huobi, bugün hala ticaret hacmine göre dünyanın en büyük 10 borsasından biri olarak yer alıyor. Yine de Huobi, tarihinde zaman zaman hacim, likidite ve prestij açısından en iyi borsalar arasındaydı.

Çin’in övülen “Büyük 3” kripto borsalarının bir parçası olarak (OKCoin ve BTCC ile birlikte), şirketler grubu, eskiden endüstrinin en büyük ve en aktif pazarı olan ülkedeki düzenleyici baskılardan önce bitcoin ticaretinin yaklaşık yüzde 90’ını oluşturuyordu .

Huobi, caydırılmaması için, iş modelini daha fazla kripto-kripto ticareti sağlamak için değiştirdi, ABD ve yurtdışında hizmetler başlattı ve daha yeni merkezi olmayan ve eşler arası değişim ticaret modelleriyle yenilikler yapıyor .

Huobi, uluslararası bir müşteriye hizmet verirken, Japonya, Kore ve Hong Kong’daki ofisleri ve Singapur’daki merkez ofisi ile Asya pazarlarına odaklanmıştır.

Kayıt olmak

Başlamak için Huobi Global web sitesine gidin ve ekranın sağ üst köşesindeki “Kaydol” seçeneğine tıklayın. Ardından, e-posta adresiniz, uyruğunuz ve istediğiniz şifre gibi temel bilgilerinizi girme sürecini gerçekleştirin ve ardından doğrulama e-postasını bekleyin.

Not: Bunu daha sonra değiştiremeyeceğiniz için doğru uyruğunuzu girdiğinizden emin olun.

Hesabınıza para göndermeden ve işlem yapmaya başlamadan önce, olası saldırılara karşı güvenliğinizi sağlamak için güvenliğinizi ayarlamanız önemlidir.

Güvenlik

Borsa, Huobi Tokens’in (borsanın yerel kripto para birimi) geri alımını finanse etmeye yönelik yıllık işlemlerden elde ettiği net gelirin yüzde 20’sine sahip bir Kullanıcı Koruma Fonu Girişimi içeriyor.

Aynı zamanda Huobi Security Reserve adlı bir hizmeti de var. Bunun bir parçası olarak, borsa sigorta için 20.000 BTC depolamayı planlıyor. Bu önleyici tedbir, Huobi’nin gelecekteki herhangi bir saldırı durumunda kullanıcılara geri ödeme yapmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Ekranınızın sağ üst köşesinde bir kişi simgesi göreceksiniz, onu vurgulayacak ve açılır menüden “Hesap ve Güvenlik” i seçeceksiniz. Bu sayfada, benzersiz kimliğiniz ve giriş geçmişiniz dahil olmak üzere hesabınızla ilgili bilgileri bulacaksınız.

“İki Aşamalı Kimlik Doğrulama” (2FA) yazan yere gidin ve önce cep telefonu numaranızı hesaba bağlamayı seçin.

İşlemi tamamlamak için bir SMS mesajı ve ardından bir e-posta kodu ile doğrulamanız gerekir.

Artık kendinize biraz kripto göndermeye hazırsınız.

Para Yatırma

Ekranınızın sağ üst köşesinde, “Bakiyeler” etiketli bir sekme göreceksiniz. Bunun üzerine gelin ve “Para Yatırma ve Çekme” yi seçin.

Buradan, belirli bir jeton gönderip alacağınız dijital varlıklar listesinden seçim yapabilirsiniz. 

Bir dizi sayı ve harften oluşan “Para Yatırma Adresinizi” fark edeceksiniz, bunu, elbette “Tezgah Üstü” (OTC ) PayPal veya Alipay kullanarak doğrudan bitcoin alıp satabilir.

Not: Huobi para yatırma adresinize kripto para birimi göndermeye karar verirseniz, aynı varlığı bir borsadan diğerine gönderdiğinizden veya tüm paranızı kaybetme riskiyle karşılaştığınızdan emin olun.

Borsada ticaret

Ekranın sol üst köşesindeki “Takas” düğmesine tıklayın, bu sizi bir emir defteri, fiyat tablosu ve çeşitli alış / satış / durdurma limit seçeneklerinin bulunduğu piyasalar sayfasına götürecektir.

Zaten 10 USDT gönderdiğimiz için sadece spot fiyat satın almamız gerekiyordu.

Alım / satım bölümünde “Pazar” ı seçin ve ardından “% 100” ü seçin, bu, paranızın (USDT) yüzde 100’ünü bitcoin’de tutmanızı sağlayacaktır.

Bunu kullanmanın diğer yolları, dolar maliyeti ortalamasını içerebilir; örneğin, periyodik bir düzenli program üzerinden veya sizin ve araştırmanız tarafından tanımlanan temel fiyat seviyelerinin üstüne veya altına geçtiğinde yüzde 25 gibi bir porsiyon satın alırsınız.

Para çekme

Kâr alma ve paranızı uygun bir rampa dışı borsaya gönderme zamanına karar verdiğinizde, ekranın sağ üst köşesindeki “Bakiyeler” i bulun ve “Para Yatır ve Çek” düğmesini tıklayın.

Listeden göndermek istediğiniz jetonu vurgulayın ve jetonun adıyla aynı satır boyunca “Para Çek” i seçin.

İstediğiniz cüzdan adresini ve tutarı girin, ardından sayfanın altındaki “Para Çek” i seçin.

Not: Adresler arası transferler 24 saate kadar sürebilir ancak kripto varlığına bağlı olarak genellikle 5-30 dakika içinde tamamlanır.

Artıları

Bol miktarda desteklenen kripto para piyasası (yazarken 400’ün üzerinde)

Hem acemi hem de daha deneyimli tüccarlar için kullanıcı dostu arayüz

Alım satım ücretlerini desteklemek ve ayrıca Huobi’nin genel likiditesini artırmak için kullanılabilen yerel bir değişim jetonu olan Huobi Token’e sahiptir.

BTC, ETH ve XRP için Fiat ticareti mevcut

Eksileri

Tether (USDT) desteklenen tek stabilcoin’dir

Kaldıraçlı alım satım veya piyasayı desteklemek için araçlar dahil sınırlı alım satım seçenekleridir.

Hacim ve prestij açısından “İlk 5” küresel borsa olarak kabul edilirken, bu görüntü o zamandan beri 2019’da küresel kripto değişim seçeneklerinin aşırı doygunluğuyla biraz azaldı.

Yorum (Yok)

Yorum yaz