Bitcoin Fiyat Grafiklerini Anlamak

İster zaten bitcoin sahibi olun, ister bir miktar almayı planlayın, er ya da geç , seçtiğiniz para birimine dönüştürüldüğünde kripto paraların ne kadar değerli olduğunu bilmek isteyeceksiniz.

Daha sonra, madeni paralarınıza takılıp takılmayacağınızı veya onları satıp satmayacağınızı bilmek isteyebilirsiniz – umarım bu süreçte biraz kar elde edersiniz. Bununla birlikte, fiyat çizelgelerini analiz etmek ve finans dünyasından alım satım koşullarını anlamak, özellikle yeni başlayanlar için oldukça ürkütücü olabilir.

Bu kılavuz, temel bilgiler için yararlı bir başlangıç ​​niteliğindedir.

Bitcoin’in mevcut fiyatı nedir?

Bitcoin son fiyatı BTC veya XBT para birimi değerini öğrenmek için  en iyi yerler; Bitstamp , Bitfinex ve BTC-e ve Coindesk’tir

Bitcoin’in mevcut fiyatını bilmek bir şeydir, ancak çok yakında fiyatların gelecekte nereye gideceğini bilmek isteyeceksiniz.

Fiyat eğilimlerini tahmin etme yöntemleri

Bir borsada işlem gören herhangi bir şeyin fiyat hareketlerini tahmin etmek riskli bir olasılık oyunudur – hiç kimse her zaman haklı değildir. Birçok tüccar, bu tür girişimler nedeniyle hayattaki birikimleri olmasa da çok para kaybetti.

Fiyat gelişimini tahmin etmeye yönelik iki ana yaklaşım, temel analiz ve teknik analiz olarak adlandırılır. Temel analiz, bir ekonominin, bir şirketin veya bir menkul kıymetin temelini oluşturan güçleri incelerken, teknik analiz, fiyatların yönünü geçmiş piyasa verilerine, özellikle de fiyat çizelgelerinde bulunan tarihsel fiyatlar ve hacimleri temel alarak tahmin etmeye çalışır.

Bitcoin fiyat tabloları nerede bulunur?

Bitcoin fiyat ve hacim geçmişi hakkında teknik analiz yapmak için, verileri yalnızca düz sayı tablolarından daha okunaklı bir şekilde gösteren bitcoin fiyat tablolarına ihtiyacınız olacak. Başlamak için iyi yerler, Coindesk’in Bitcoin Fiyat Endeksi’ndeki çizelgelerdir.

Başlangıç ​​olarak: basit bir fiyat tablosu

En temel fiyat grafiği türü, fiyatları bir çizgi olarak görüntüler:

Coindesk Bitcoin Fiyat Endeksi tablosu

Herhangi bir zaman diliminin kapanış fiyatları (bir ay, bir hafta, bir gün, bir saat, vb.), Fiyat çizgisini çizmek için kullanılır. Bu tür bir grafik, son zamanlarda fiyatların ne yaptığına dair hızlı bir genel bakış elde etmek için kullanılabilir, ancak tüccarların sonuçlarını çıkarmak için daha fazla veriye ihtiyaçları vardır.

Yatırımcının seçimi: şamdan grafiği

Tüccarlar arasında en yaygın grafik türü, aşağıda görüldüğü gibi şamdan fiyat çizelgesidir:

Coinstackr bitcoin fiyat tablosu

Mum grafikleri sadece kapanış fiyatından daha fazla veri gösterir: her bir ‘mum’ açılış fiyatını, verilen dönemin en düşük ve en yüksek fiyatını ve kapanış fiyatını gösterir.

Wikipedia ile görüntü

Şamdan grafiği OHLC (açık yüksek, düşük kapanış) fiyat çizelgeleri ailesine aittir, ancak herhangi bir gelişmiş tüccarın tercihine uyacak çok sayıda başka grafik türü / stili vardır.

Bahsetmeye değer başka bir tür, zamana dayalı olmayan (NTB) menzil çizelgesidir. Bununla birlikte, yeni başlayanlar onları daha az sezgisel ve kavramayı daha zor bulabilir.

Şamdan fiyat çizelgeleri, bir mumun yayılmasının geniş mi yoksa dar mı olduğu (yüksek ve düşük fiyatlar arasındaki farkı gösterir), kapanış fiyatının yüksek ve alçak fiyatlara göre olduğu vb. Gibi yetenekli tüccarın gözleri için pek çok yararlı bilgi içerir.

Şamdan gruplarının oluşturduğu kalıplarla birlikte, tüccarların eğilim önyargılarını dayandırdıkları şey budur: ya yükseliş (yükselen fiyatlar), düşüş (düşen fiyatlar) ya da yatay aralıklar.

Bu özelliklerin çoğuna sahip bazı popüler platformlar Bitcoinity , Bitcoin Wisdom , Zeroblock ve TradeBlock’tur.

Yorum (Yok)

Yorum yaz